канада

Пронајдени се 55 резултати на тема „канада“
Вести

Канадскиот екс пратеник Темелковски: Овие политичари со затворени очи и полни џебови мора да бидат казнети од народот!

Работите во Македонија мора да се сменат, вели поранешниот канадски пратеник Љубомир Луј Темелковски во интервју за Курир. Најдобар...
Вести

Шуковски од здружението „Илинден“во Канада: Ако на 12-ти април не се свестиме за спас на Македонија, тогаш се’ ќе биде залудно!

Во Македонија, за да конечно огрее сонцето, македонскиот народ треба да се свести и на 12-ти април да излезе на гласање, вели во интервју...