кампања

Пронајдени се 52 резултати на тема „кампања“
Вести

Николоски : Од кампањата на Владата за вакцинација се гледа дека единствено нешто што ги интересира се пари, а не здравјето на граѓаните

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, при денешната посета во општина Гази Баба, одговарајќи на новинарско прашање...
Вести

Арсовски: Покрај 600.000 евра за рекламирање, владата пред локални ќе плати и 120.000 евра за анкетирање, ова е користење на буџетот за подготовка за кампања

Владата ќе прави анкети до пред локалните избори за владините политики и нивната реализација. Цената на анкетите ни помалку ни повеќе...
Вести

Филипче со својата „кампања“ за вакцинација ги предомислува граѓаните за вакцини, на Македонија е потребна кампања како што Малта има

Деновиве министерот за здравство, Венко Филипче се обиде да реализира кампања со цел граѓаните повеќе да се вакцинираат со вакцина...
Вести

Билборд кампања: Заев не задолжи 2 милијарди евра, можете ли да се сетите барем на еден видлив проект? (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На повеќе локации во Скопје осамнаа билборди со содржина која речиси им е позната на сите граѓани на нашата земја. Имено на билбордите...
Вести

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ има една одговорност во оваа кампања на нашите граѓани да им понудиме надеж, да им понудиме визија

Вечерва Тимчо Муцунски, меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ гостуваше во „Отворено Студио“ каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ нуди личности...
Вести

Се огласи фотографот чија слика СДСМ ја користи во кампања: Човекот умира од смеење на потегот на македонската Влада

Британскиот офтограф Симон Мигај попладнево реагираше на кражбата на негово авторско дело кое СДСМ го користи за владината предизборна...