камион

Пронајдени се 68 резултати на тема „камион“
Вести

Мицкоски: Како од два тони марихуана во Јосифово, на крајот се пронајдени само стотина килограми марихуана во Арачиново?

Во денешното издание на дебатната емисија “Студио 10” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за матните...
Хроника

Камионот со канабисот од Јосифово четири дена стоел на Кванташки, камионџијата лажно пријавил пукање во Арачиново

Камионот со два тона канабис неколку дена стоел на Кванташки пазар пред синоќа да биде запленет во Арачиново, објави 24Инфо. Според информации...
Вести

Арсовски: Кој од Владата ургирал да не излезат инспектори на увид на камионот со шверцувана роба да биде ослободен?

Додека граѓаните се оставени сами на себе да се борат со оваа пандемија и се преокупирани и исплашени за своите животи, бидејќи секојдневно...
Хроника

Драма во Македонија: Се судрија камион и мотоцикл управуван од жена, по ударот возачот на камионот продолжил- па настанал хаос

На магистралниот пат Кичево – Македонски Брод, вчера во непосредна близина на крстосницата за селото Србјани се случи сообраќајна...