јована јоксимовиќ

Пронајдени се 25 резултати на тема „јована јоксимовиќ“
Познати

Телевизиските гледачи не можат да си поверуваат: Јована откри голема тајна на нејзиното лице кoja ја криела со години (ФОТО)

Српската водителка Јована Јоксимовиќ која е една од омилените ТВ лица во Србија секојдневно ги расположува гледачите пред малите екрани. Таа...
Познати

Ја скрати косата и го промени имиџот- гледачите пред малите екрани подзинаа од новата промена на сопругата на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Водителката Јована Јоксимовиќ (38) ова утро ги изненади гледачите пред телевизиските екрани појавувајќи се во сосема нов имиџ и променета...
Познати

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ објави фотографија која долго ја криеше од сите: Со него се венчаше прв пат и ѝ остана голема љубов

Српската водителка Јована Јоксимовиќ веќе со години е дел од јавниот живот во Србија и ги буди граѓаните секое утро преку малите екрани. Таа...
Познати

Испливаа до сега непознати детали за нивниот однос- вака Јована го освоила Јоксимовиќ и тоа во нејзиниот автомобил!

Познатата водителка Јована Јоксимовиќ и пејачот Жељко Јоксимовиќ веќе со години се во брак и имаат три деца, а по сиве овие години Јоксимовиќ...
Познати

Гледачите со отворени усти и порачаа смени го стилистот: Јована Јоксимовиќ во утринска програма се појави само по градник на себе (ФОТО)

Српската водителка Јована Јоксимовиќ повторно се најде во центарот на вниманието во Србија откако во утринска програма пред малите...
Познати

Јована Јоксимовиќ се расплака среде емисија откако дозна дека познатата водителка останала без рака во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Младата српска водителка Деа Ѓурѓевиќ е тешко повредена и нејзината рака била откината во тешката сообраќајна несреќа која се случила...
Познати

Сопругата на Јоксимовиќ објави фотографија од младоста- пејачот не остана рамнодушен, па и упати само еден единствен збор (ФОТО)

Познатата водителка Јована Јоксимовиќ денес е една од најпознатите водителки во регионот, но на почетокот на кариерата тоа не беше...
Познати

Веќе не изгледа вака: Сопругата на Жељко Јоксимовиќ со нов имиџ, фановите изненадени од нејзината трансформација (ФОТО)

Убавата српска водителка и сопруга на пејачот Жељко Јоксимовиќ ретко прави промени со својот изглед, а гледачите веќе со години се навикнаа...
Познати

За прв пат објави фотографија од близначките: Јована Јоксимовиќ со емотивна порака го честиташе нивниот прв роденден (ФОТО)

Пред година дена на денешен ден водителката Јована Јанковиќ заедно со пејачот Жељко Јоксимовиќ ги добија близнаците Срна и Ана. Популарната...
Познати

Како никогаш да не родила: Јована Јоксимовиќ ги прекрсти нозете среде студио, а тоа што следуваше ќе ве препоти (ФОТО)

Познатата водителка и сопруга на пејачот Жељко Јоксимовиќ повторно блеска пред малите екрани, откако претходно беше долго време отсутна...