јавен долг

Пронајдени се 23 резултати на тема „јавен долг“
Вести

Милошоски од Велес: Јавниот долг е зголемен колку два годишни буџети, само во Велес има над 1.000 ново невработени

Антонијо Милошоски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, денес беше во посета на неколку стопански субјекти во општина  Велес. Истакна дека стопанството...