јапонија

Пронајдени се 241 резултати на тема „јапонија“
Вести

ПОТРЕС ОД НАД 7 СТЕПЕНИ ПО РИХТЕР: Јапонија поминува низ пекол, од овие видео снимки ќе ве полазат морници! (ВИДЕО)

Земјотрес со интензитет од 7,1 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јапонската префектура Фукушима. Епицентарот...