јане ченто

Пронајдени се 17 резултати на тема „јане ченто“
Вести

Јане Ченто со порака: Збогум Шутка- ќе се бориме да ја докажеме невиноста и ќе успееме еден ден во тоа- нема предавање МАКЕДОНЦИ! (ФОТО)

Јане Ченто преку неговата сестра испрати порака до јавноста. Тој се збогува со затворот „Шутка“ и порача дека и од Идризово ќе се бори...
Вести

Јане Ченто до заговорниците на бојкот: Од вас зависи дали на есен оваа криминална банда ќе ја пратиме во историјата!

Почитувани граѓани кои го бојкотиравте првиот круг на изборите, сметам дека треба да Ви се обратам Вас бидејќи Вие имате допринос што...
Вести

Сестрата на Јане Ченто со потресно сведоштво: Една година непреспиени ноќи, но нема да не скршат, да живее Република Македонија!

Сестрата на Јане Ченто и внука на Методија Андонов Ченто, Јасмина Алешковиќ сподели сведоштво од најтешкиот ден, како што го нарекува,...