изборни нерегуларности

Пронајдени се 7 резултати на тема „изборни нерегуларности“
Вести

ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ: Фотографирање гласачко ливче и избирачки одбор, агитирање, неовластено задржување граѓани…

МВР во билтенот информираше за повеќе изборни нерегуларности кои се случиле во текот на денешниот ден. На 05.05.2019 во Скопје, позади основното...