иницијатива

Пронајдени се 16 резултати на тема „иницијатива“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Џафери да не се дрзнува да ја отфрли иницијативата за Референдум, да се почитува чл.67 ст.1 и да се дозволи негово одржување

Џафери да не се дрзнува да ја отфрли иницијативата за Референдум, да се почитува чл.67 ст.1 и да се дозволи негово одржување, велат во партиското...
Вести

Мицкоски и официјално ја поднесе иницијативата за референдум во ДИК: Повикувам на семакедонско обединување, да гласаме масовно ЗА престанок на важноста на договорот со Бугарија

Лидерот на најголемата опозицика партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска официјално ја поднесе граѓанската иницијатива со...
Вести

СПМ: Поднесовме нова иницијатива до Собранието за градба на меморијален споменик за сите бранители и паднати борци на Македонија (ФОТО)

Синдикатот на Полиција во Македонија до јавноста испрати соопштение во врска со иницијативата за изградба на спомен обележје на бранителите...
Вести

„Разбери, прифати, сакај“: Повик за вклучување во иницијативата „Сончогледи кон сонцето за видлива и невидлива попреченост“

Повик до сите општини, институции, општествено одговорните компании, маркети, банки и сите услужни компании за вклучување во иницијативата...
Вести

НУК со Иницијатива до Народната банка: Очекуваме делумно отпишување на обврските со кои угостителите ќе ја вратат својата финансиска кондиција

Независната угостителска комора (НУК) достави Иницијатива до Народната банка за промена на законските акти и прописи со што ќе им се...
Вести

НУК ќе поднесе Иницијатива до Уставен суд за Одлуката со која се ограничи работното време на угостителите до 18 часот

Независната угостителска комора (НУК) денеска ќе поднесе Иницијатива за оценување на уставноста и/или законитоста на измените и дооплнувањата...