игор џамбазов

Пронајдени се 33 резултати на тема „игор џамбазов“
Познати

Фото спомен од матура пред 39 години: Игор Џамбазов заедно со партнерката – „Еј ти младост моја, куќо недокуќена…“ (фото)

Откако се активираше на социјалните мрежи, на Инстаграм профилот кај Игор Џамбазов постојано осамнува некоја нова објава. Неговите...
Познати

Десет години без најдобриот пријател: Игор Џамбазов не го прежали Бошко, јавноста се сеќава на него како вчера да беше… (ФОТО)

Многумина сигурно се сеќаваат на Бошко – кучето од расата пинч кое беше најдобриот пријател на нашиот шоумен Игор Џамбазов, а тој знеше...
Познати

Џамбазов си ја отвори душата- со емотивна порака откри што му недостасувало во животот, а денеска му се исполнило (ФОТО)

Илина Арсова, саканата на Игор Џамбазов денес слави роденден. Игор на Инстаграм напиша емотивна порака со која и го честиташе роденденот. „Таа...
Познати

Актерот е заљубен до уши: Игор објави фотографија со новата девојка, а кога ќе дознаете како ја опиша ќе се стопите (ФОТО)

Изминатиов период најмногу внимание привлекува новиот пар – актерот Игор Џамбазов и алпинистката Илина Арсова. Секоја нивна објава...
Познати

Актерите Џамбазов и Петрушевска им ги покажаа јазиците на Бугарите: „Како бе не постоел македонскиот јазик“ (ВИДЕО)

Популарниот Игор Џамбазов на својот инстаграм профил во негов стил ги демантираше Бугарите кои тврдеа дека македонскиот јазик непостоел. Како...