Игор Ангеловски

Пронајдени се 36 резултати на тема „Игор Ангеловски“
Фудбал

Ангеловски горд: Момците се бореа и жртвуваа за националниот дрес, гинеа на теренот- одиме во Полска да освоиме бодови

Селекторот на фудбалската репрезентација Игор Ангеловски, по триумфот синоќа над Словенија (2-1) во Скопје изрази задоволство и гордост...