ие 5

Пронајдени се 40 резултати на тема „ие 5“
Вести

Јаулески: ВМРО-ДПМНЕ се залага за системски и структурни мерки со кои се покажува посветеност на општеството кон младиот човек

Кандидатот за пратеник во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески на својата фејсбук страница сподели објава во која напиша...
Вести

Дурловски јавно ја праша Шекеринска: Дали СДСМ стои зад заложбите на БЕСА со кои се заговара кантонизација на Македонија?

Од говорницата на митингот во Крушево, носителот на ИЕ 5 Игор Дурловски ја праша Радмила Шекеринска после името и идентитетот што е следно...
Вести

Дурловски: Обновата за руралниот дел од Македонија ќе значи модернизација на инфраструктурата, развој на еко туризмот и создавање на квалитетен амбиент

Време е за проекти, просперитет, и исполнети ветувања!, пишува во својата објава носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5 Игор Дурловски. -Обновата...
Вести

Дурловски: Пред паметниците ветуваме и се заветуваме за чување на светото, на своето, за верноста кон татковината, платена со крв

Пред спомениците се поклонуваме, се сеќаваме и тагуваме…Пред паметниците ветуваме и се заветуваме за чување на светото, на своето,...
Вести

Мицкоски од Кичево: На 15 јули победува Проект Обнова, доаѓаат најдобрите четири години за Македонија, доста беа порази и срам

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Кичево порача  дека пред 30 месеци многумина барале ВМРО-ДПМНЕ да настапува жестоко...
Вести

Јаулески: Предвидуваме износот наменет за стипендии за студенти во 4 години мандат да надмине 10 милиони евра

Кандидатот за пратеник во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески на својата фејсбук страница сподели објава во која ги потенцираше...