Хју Хефнер

Пронајдени се 7 резултати на тема „Хју Хефнер“
Познати

Четири години од смртта на Хју Хефнер, основачот на „Плејбој“ плати за да биде погребан до Мерилин Монро

На 27 септември во 2017 година, на 91-годишна возраст почина најголемиот плејбој на светот, Хју Хефнер. Роден е во Чикаго, како прва професионална...
Познати

Испливаа мрачните тајни на Хју Хефнер: „Зајачиците“ проговорија за пеколот низ кој минувале во неговата прочуена вила

Хју Хефнер почина пред три години, а по неговата смрт, многу „Плејбој зајачици“ од вилата, јавно зборуваа за сè што се случуваше зад...