хеликоптерска несреќа

Пронајдени се 38 резултати на тема „хеликоптерска несреќа“
Познати

Не е за тие со слабо срце: Велосипедист прв го сними урнатиот хеликоптер на Коби Брајант, телата во пламен, оган на сите страни (ВИДЕО)

Коби Брајант на 26-ти јануари во траорно и тмурно утро во Калифорнија го загуби животот во голема хеликоптерска несреќа, а додека американските...
Кошарка

Фотографиите кажуваат сè: Поради овие детали можно е никогаш да не се реши причината за трагедијата во која загина Коби (ФОТО)

Американскиот Национален одбор за безбедност во сообраќајот (НТСБ) денеска соопшти дека непостоењето на црна кутија во хеликоптерот...
Вести

ФОТО: Суспендирана новинарка која по смртта на Коби потсети дека бил обвинет за силување, на заканите кон неа нема крај

Легендарниот кошаркар Коби Брајант кој загина во хеликоптерска несреќа покрај неверојатните успеси кои ги имаше, беше човек и кој јавно...
Кошарка

Пеплосани тела, остатоци кои горат во пламен- од овие вознемирувачки фотографии и видео снимка солзите сами ќе ви течат

Кошаркарската легенда Коби Брајант вчера рано утрото по американско локално време загина во хеликоптерска несреќа заедно со неговата...
Македонија

Нацев на одбележувањето на 12 годишнината од трагичната хеликоптерска несреќа кај Блаце, на одбележувањето не присуствуваа Шеќеринска, ниту Пендаровски

Денеска се одбележаа дванаесет години од хеликоптерската несреќа кај Блаце, каде животот го загубија 11 лица, припадници на Армијата...