хеликоптерска несреќа

Пронајдени се 55 резултати на тема „хеликоптерска несреќа“
ТВ и Филм

Сопругата му загина во несреќата со Коби Брајант, а сега целиот свет го слушна неговиот глас – жирито ронеше солзи од оваа изведба

Кристина Маусер е една од жртвите во хелокоптерската несреќа во која загина и легендарниот кошаркар Коби Брајант. Таа работела како...
Хроника

Завршен увидот на превртениот полициски хеликоптер, тој се уште се наоѓа на пистата- ова се деталите околу причината за падот

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска изврши увид на Меѓународниот аеродром Скопје, каде околу 11:30...
Вести

Хеликоптерот кој се урна бил на ремонт пред три години во Воздухопловен институт во Србија кој никогаш не правел ремонти на Ми-17

Утрово во 11,30 часот на скопскиот аеродром, веднаш по полетувањето падна хелокоптерот со пет лица внатре. Полесно беше повреден само...
Познати

Не е за тие со слабо срце: Велосипедист прв го сними урнатиот хеликоптер на Коби Брајант, телата во пламен, оган на сите страни (ВИДЕО)

Коби Брајант на 26-ти јануари во траорно и тмурно утро во Калифорнија го загуби животот во голема хеликоптерска несреќа, а додека американските...