халкидики

Пронајдени се 19 резултати на тема „халкидики“
Вести

Сведоштво на Македонци за КУРИР по страшното невреме на Халкидики: Едвај спасивме жива глава, а водата од собите сами ја вадевме (ФОТО)

По страшното невреме кое го зафати грчкиот остров Халкидики веќе втор ден по ред се санираат штетите и се трага по исчезнатите лица. Сведоци...
Регион

ШОК ЗА ТУРИСТИТЕ: Омилените летувалишта на Македонците оваа година поскапи- Халкидики воведе нови такси за гостите

Поради големото загадување на првиот и вториот крак на Халкидики, Касандра и Ситонија, во летните месеци ќе се плаќа еколошка такса. После...