гром

Пронајдени се 48 резултати на тема „гром“
Занимливости

Еве колкави се шансите да се заразите доколку се возите со авион- доколку сте паничари овој текст е за вас!

Шансите за зараза со коронавирус во текот на лет со авион се помали отколку да бидете погодени од гром, се наведува во анализата на Меѓународната...
Вести

Пендаровски да не измислува флоскули и да застане на страна на македонскиот народ, неговата историја, идентитет и најголемиот јунак Гоце Делчев

Граѓанската Опција за Македонија-ГРОМ е изненадена од претседателот Пендаровски со каква леснотија на вчерашната прес-конференција...
Вести

СДСМ и нејзините коалициони партнери можеби заборавиле, но опозицијата не заборава за ветеното, нестореното, а излажаното

Септември поминува а од третиот пакет на мерки за подршка на стопанството од страна на влатада ,,ни ал, ни абер,,, објавува во свое соопштение...
Вести

ГРОМ УДРИ ВО ВИКЕНДИЧКА- соседите сами го гаснеле пожарот додека дојде пожарната, ова се деталите по невремето во Македонија!

Гром удри во викендичка на браната „Водоча“, но нема жртви и повредени, откако околу 17:00 часот силно невреме го зафати струмичкиот регион,...
Вести

ГРОМ: Владата да ја преиспита одлуката, се нарушуваат човековите права на граѓаните од христијанска вероисповед

ГРОМ ги повикува членовите на Владата а особено министерот Филипче и политичарот Жарко Караџовски да прошетаат пред маркетите, пазарите...