гроб

Пронајдени се 22 резултати на тема „гроб“
Познати

Година дена без нејзината мајка: Овој детаљ кој го донесе Карлеуша на нејзиниот гроб вреди цело богатство, но не може да ја врати неа (ФОТО)

На денешен ден пред една година на 3 март 2019 година почина познатата водителка Дивна Карлеуша, а днеска по тој повод на гробиштата каде...
Познати

На неговата годишнина денес се појави мистериозна порака на гробот- семејството на Шабан не може да им поверува на сопствените очи

Кралот на фолк музиката во регионот Шабан Шаулиќ на денешен ден пред една година загина во сообраќајна несреќа во Германија. Семејството...
Познати

На Цеца и се заледи крвта кога ја виде оваа личност на гробот: Ова е ќерката на Аркан која ја доби со вработена во затворот каде лежеше

Жељко Ражнатовиќ Аркан е убиен на денешен ден пред 20 години во 17:05 часот во тогашниот хотел „Интерконтинентал“ во центарот на Белград. По...
Познати

Времето ништо не лечи, а плачам и по неколку денови без престан: Болна исповед на мајката на познатата балканска пејачка која почина од рак

Пејачката Дона Арес почина на 2 октомври 2017 година на 41 година од својот живот, по тешката и долга битка со болеста, а од тогаш времето...
Познати

Не издржа: Карлеуша на денот на својот роденден го посети гробот на својата мајка- кога ќе видите што и донесе ќе се наежите (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша денеска го прославува својот 41 роденден. Ова е прв роденден без својата мајка, па затоа реши во длабока болка...
Познати

Од овој детаљ кој осамнал на гробот на Оливер Драгојевиќ ќе роните солзи- неговата сопруга откри и кој го оставил тоа (ВИДЕО)

На годишнината од смртта на легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ неговата сопруга Весна Драгојевиќ откри како го поминала...
Познати

Ќе ве надвладеат емоции: Ќерката на Карлеуша облечена во црно прв пат дојде на гробот на својата баба на 40 дневниот помен (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша со својата тетка Даниела, ќерката Атина како и неколку блиску пријатели денеска одржаа 40 дневен помен за...
Познати

Златни букви на црн мермер- Карлеуша го уреди споменикот на својата мајка пред поменот, но за еден детаљ самата се погрижила (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша тешко ја поднесе смртта на мајка си, а утехата ја наоѓа посетувајќи го нејзиниот гроб секојдневно. Дивна Карлеуша...
Познати

Не издржа и повторно се зави во црно: Карлеуша го посети гробот на Дивна- кога ќе видите што правеше со сопствените раце ќе се наежите

Пејачката Јелена Карлеуша вчера им се врати на работните обврски и на снимањето на емисијата „Ѕвездите на гранд“ дојде во црно бела...
Познати

Потресни моменти: Јелена во очајна состојба на гробот на својата мајка, погледнете како денес изгледа пејачката (ВИДЕО)

Дивна Карлеуша почина на 3-ти март по долга битка со тешката болест. Нејзината смрт најтешко ја поднесе ќерката Јелена Карлеуша. Таа...
Познати

И еден месец по трагедијата семејството не престанува да се шокира- еве што беше пронајдено на неговиот гроб денеска (ФОТО)

И еден месец по смртта на легендарниот пејач Шабан Шаулиќ обожавателите не можат да се помират со неговото ненадејно заминување од...
Познати

ТАГА ДО НЕБОТО: Карлеуша го посети гробот на својата мајка на 8-март, кога ќе видите што и донесе за подарок ќе се наежите (ФОТО)

Јелена Карлеуша рано утрово го посети гробот на својата мајка по повод 8-ми март. Пејачката со својот автомобил пристигна на гробиштата...
Познати

Карлеуша објави фотографија од гробишта: Цела во бело со насмевка на лицето и ружа во раката покажа кого погреба (ФОТО)

Најновата објава на пејачката Јелена Карлеуша на социјалните мрежи направи вистински хаос и паника. Станува збор за фотографија на...
Познати

Никој не знае кој го оставил: Семејството покрај гробот на Шабан го пронајде овој детал, Гордана почнала да плаче на цел глас (ФОТО)

Семејството Шаулиќ, блиски роднини и пријатели утрово го посетија вечното почивалиште на кралот на народната музика. Гробното место...
Занимливости

ФОТО: Облече невестински фустан на денот на венчавката и отиде на неговиот гроб, а тоа што следуваше таму ќе ви го распука срцето

Џесика Падгет од сојузната американска држава Индијана го наежи светот со нејзините емотивни свадбени фотографии. На фотографиите...
Познати

Солзите сами ќе ви течат: Вељко објави фотографија од гробот на Аркан, а пораката што ја напиша е повеќе од емотивна (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ синот на фолк дивта Цеца, веќе со години живее без татковата фигура. Дека болката од загубата на родителот не поминува,...