градоначалник

Пронајдени се 46 резултати на тема „градоначалник“
Општини

Ристески: Дали директор на ЈП соработник на градоначалникот е жирант за кредит од 200.000 евра за изградба на зградата кај Солидност?

На заканите од градоначалникот Јованоски дека ќе поднесе тужба за клевета, денеска Ристески на новинарско прашање одговори: “Јас...
Општини

Петкоски: Постојат сериозни индиции за сторен криминал од локалната власт на СДСМ во Прилеп и градоначалникот Илија Јованоски

Денеска продолжуваме со изнесување на сериозни индиции за сторен криминал од локалната власт на СДСМ, предводена од градоначалникот...
Вести

Костовски го повика градоначалникот на Бутел Смилевски да не се мачи да пишува лажни деманти и да се соочат на ТВ дуел

Тежон удар денеска за СДС Бутел. Со аргументи и докази се објави срамен договор од половина милион евра за партиски вработувања кој...
Вести

Милосављевиќ: Дури и градоначалникот на Куманово соопшти дека премногу доцна Владата ја донесе одлука за апсолутен карантин на градот

Драган Милосављевиќ вчера во емисијата „Заспиј ако можеш“, посочи дека во Куманово се предизвика хаос бидејќи Владата Уредбата за...
Занимливости

Вирусот ме нокаутираше за една седмица: Градоначалник на општина намерно се заразил со корона, а неговата причина е бизарна

Градоначалникот на берлинската општина Мите, Стефан Фон Десел изјавил дека намерно се заразил со коронавирусот, а неговата причина...
Вести

Димитриевски: Иако постојано бараме, Владата го игнорира нашито барање за карантин на Куманово, додека соработката со МВР ни е одлична

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски и понатаму инсистира со неговото барање за ставање на општината со која тој раководи,...
Вести

Австрија: Ветил, а не исполнил доволно приклучоци за водовод и канализација, па добил затворска казна и оставка

Градоначалникот на малото австриско гратче Пихел, Јохан Допелбауер, бил уапсен и брзо осуден на 15 месеци условна затворска казна, бидејќи...
Вести

Градоначалник од Мексико го врзале за камион и го влечеле по улица- не ги исполнил предизборните ветувања (ВИДЕО)

Единаесет лица беа уапсени откако градоначалникот на општина во мексиканската држава Чиапас го извлекле од неговата канцеларија, го...