градинки

Пронајдени се 98 резултати на тема „градинки“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Срамно е тоа што наместо да изградат градинка, СДСМ се фали до градинките направени во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Играње со чувствата на децата и родителите! Навистина се смешни тврдењата на пратеничката Тасевска дека СДСМ работи посветено на детската...
Вести

СОНК: Вработените од дејностите во градинките, образованието и културата да бидат на приоритетната листа за вакцинирање

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура на Република Македонија – СОНК во текот на денешниот ден испрати писмо до Министерството...
Вести

Градинките остануваат отворени и покрај 19 новозаразени деца и 55 вработени во една недела: Шахпаска уверува дека ситуацијата е под контрола

Состојбата поврзана со ковид-пандемијата во детските градинки е стабилна и тие остануваат и натаму отворени, но ситуацијата се следи...
Вести

СКАНДАЛ ВО ГРАДИНКИТЕ: Врв на негрижа – заразени деца и вработени, со новата одлука се ставаат сите во уште поголем ризик

Родители кои се загрижени, изреволтирани и уплашени ја контактираа редакцијата на КУРИР и раскажаа низ каква голгота минуваат овој...