гол

Пронајдени се 71 резултати на тема „гол“
Фудбал

ВИДЕО: За нештата да бидат појасни: Немаше никаков „криминал“ во Катар: Еве зошто беше поништен првиот гол на Валенсија

Како е можно да беше офсајд на дуелот меѓу Катар и Еквадор, многумина се уште се прашуваат. Не се работи за „туркање“ на домаќинот, само...
Вести

Цел свет му се смее на овој руски политичар – среде состанок на Зум ги соблекол гаќите, а потоа еве што направил (ВИДЕО)

Максим Петлин (48), член на партијата Јаблоко, бил на состанок со колегите на Зум, но среде состанокот станал од бирото, се соблекол, а потоа...