гевгелија

Пронајдени се 34 резултати на тема „гевгелија“
Хроника

Српски зет пијан дошол во домот на поранешната сопруга во Гевгелија, па физички сакал да ги нападне неа, нејзината сестра и мајка

На 12.05.2019 година во 12,15.00 часот во Полициската станица Гевгелија, Ј.П. (69) пријавила дека нејзиниот поранешен зет С.К. (46), српски државјанин,...
Вести

Силјановска од Гевгелија: Само ако власта е во вистински раце можеме заедно да создадеме амбиент за промени

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Гевгелија. Силјановска...
Вести

Мицкоски: Црнилата кои ни ги наметнуваат се заеднички за сите граѓани, но и зората која ќе донесе успеси и која ние ќе ја овозможиме ќе биде заедничка

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е во Гевгелија. Вели дека Гевгелија е град кој силно го чувствува црното владеење...