Герет Саутгејт

Пронајдени се 16 резултати на тема „Герет Саутгејт“
Фудбал

Неверојатна приказна на англискиот селектор: Требало да стане новинар, па бил трагичар на Англија, сега пак е најголемата надеж

Во 1996 година, во Англија се играше Европско фудбалско првенство. Домаќините дојдоа до полуфиналето, ја дочекаа Германија, спремни да...