фзом

Пронајдени се 35 резултати на тема „фзом“
Вести

Доктор Јота оставен од државата откако беше прегазен: Неподвижен бев пет месеци, во Љубљана проодев за два дена, сам платив 12.000 евра

Професорот на Медицински факултет и дигестивен хирург доктор Ѓорги Јота за „Слободен печат“ раскажува со какви проблеми се соочувал...
Вести

„Додека има недостаток на лекови, амбулантни возила и вакцини, директорите на ФЗОМ аздисуваат и купуваат луксузни возила“

Однародената власт на Заев наместо инвестиции во здравството парите ги троши за луксузни возила. Во време на економска, но пред се здравствена...
Вести

Нема повеќе бесплатни тестови за проверка на антитела од коронавирус на сметка на Фондот, граѓаните ќе ги плаќаат приватно

На Институтот заимунобиологија и хумана генетика во Скопје нема се работаат тестови за концентрација на антитела од SARS Cov-2 на товар...
Вести

Затворена канцеларијата на ФЗОМ во Драчево: Граѓаните на голема мака, здравствените власти глуви за нивниот проблем

Веќе неколку месеци Канцеларијата на Фондот за здравство која се наоѓаше во поликлиниката Драчево е затворена. Жителите од околните...