европска унија

Пронајдени се 113 резултати на тема „европска унија“
Вести

„Ла Верита“: Официјални лица од ЕУ бараат одговорност од СЈО после објавувањето на нашите материјали во случајот Рекет

Италијанскиот весник „Ла Верита“ и новинарот Ларис Гајзер денеска објавија трето продолжение од Рекетот на Боки 13 врз Орце Камчев. Весникот...
Вести

„Заев ноторно ја лаже македонската јасност- Македонија ниту ова лето не доби датум за преговори со Европската Унија“

Зоран Заев продолжува ноторно да ја лаже македонската јавност. Република Македонија ниту ова лето не доби датум за преговори со Европската...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Реформата на безбедносниот и разузнавачкиот сектор е еден од клучните приоритети за добивање на датум за почеток на преговори

Реформата на безбедносниот и разузнавачкиот сектор е еден од клучните приоритети на Европската Унија во задачите кон Македонија за...
Вести

Заев версус Заев: Лани тврдеше дека сме добиле датум за преговори со Е.У., сега вели дека во јуни би можеле да добиеме датум

Ние добивме ветување дека овој јуни би можеле да добиеме датум ако ги исполниме четирите точки, судство, јавно обвинителство, безбедносни...
Вести

Заев лани викаше дека сме добиле датум за преговори со ЕУ, а сега бара изговори за неисполнетите реформи (ФОТО)

Зоран Заев бара изговори и обвинува други за неговата неспособност земјава да ја внесе во Европската Унија, иако пред една година самоуверено...