електрична енергија

Пронајдени се 35 резултати на тема „електрична енергија“
Вести

Димитриеска Кочоска: Државата плаќа повисока струја затоа што ги испразнија акумулациите и ги пресушија езерата, се офајдија само трговците на струја

„Ние сме единствената држава во светот во која власт не е способна да види што ќе се случи во следните три месеци, а да не зборуваме за...
Вести

АА-ААА: МЕПСО и ЕЛЕМ да се откажат од покачувањето на цената на електричната енергија, цената да биде намалена за 20%

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива реагира на поскапувањето на цената на електричната енергија. -За жал, дури и во време...
Вести

Синдикати и здруженија остро реагираат: Струјата не смее да поскапи, одлуката се носи преку ноќ во пост-изборен период

Поголем број здруженија и синдикати преку соопштение остро реагираат на, како што велат, скандалозната Одлука на Регулаторната комисија...
Економија

Изборите поминаа, па власта удри по џебот на граѓаните: Поскапувањето на струјата е неоправдано, трошоците секаде се намалуваат поради кризата-сметаат експертите

Бурни реакции предизвика во јавноста одлуката цената на електричната енергија да се зголеми се 7,4 отсто. Според претседателот на Регулаторната...