еди рама

Пронајдени се 215 резултати на тема „еди рама“
Вести

Ковачевски, Вучиќ и Рама на вонреден состанок: Утре финална одлука за нивното учество на ЕУ-Западен Балкан самитот во Брисел

Премиерот Димитар Ковачевски информира дека денеска се одржал вонреден состанок на Отворен Балкан, а во пресрет на самитот ЕУ-Западен...
Регион

Политички хаос во Албанија: Поранешниот албански претседател повикува на протести, за Рама вели дека е диктатор кој инсталира српска хегемонија

Поранешниот албански претседател и експремиер, Сали Бериша, повика на масовни протести и притоа го спореди владеењето на премиерот...