џеј рамадановски

Пронајдени се 43 резултати на тема „џеј рамадановски“
Познати

Смртта ги раздели Џеј и Андријана – се уште носи црнина, но време дојде неговата љубов да направи голема трансформација (ФОТО)

Андријана Томаниќ беше менаџер на покојниот пејач Џеј Рамадановски како и негова партнерка која никогаш не се одвојуваше од пејачот,...
Познати

Го создаде Џеј Рамадановски и му го спасила животот: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада (ВИДЕО)

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина вчера по тешката болест на 68 годишна возраст. Таа си замина во недела, исто како и Џеј Рамадановски...
Познати

Џеј почина пред точно шест месеци! Семејството и пријателите се собраа на Новите гробишта на помен на легендарниот пејач!

Легендарниот пејач Џеј Рамадановски почина во неделата, на 6 декември 2020 година, а наодот за обука ги потврди првичните сомневања –...
Познати

„Имам повеќе понуди за филм за татко ми, ми бараат сценарио“ – ќерката на Џеј сака да ја исполни неговата но и својата желба

Ќерката на легендарниот пејач на народната музика на Џеј Рамадановски, Марија Рамадановски тешко се помирува со смртта на нејзиниот...
Познати

Поминаа тажни 40 дена: Не збореа со години со Џеј, а на неговиот гроб се појави и тој- немо стоеше со свеќата во рака!

Денеска се навршуваат 40 дена од смртта на српскиот пејач со македонско потекло Џеј Рамадановски. На гробот на пејачот денеска се собраа...
Познати

„ЗА МОЈОТ НАЈСАКАН ТАТКО“: Ќерката на Џеј собра сила – ќе ви се насолзат очите кога ќе дознаете што направи во негова чест !

Пејачката легенда, Џеј Рамадановски почина на 5 декември, а сега неговата ќерка Марија Рамадановски реши да направи голема работа за...
Познати

Фановите се потресоа по овие нејзини зборови: Ќерката на Џеј не може да се помири со загубата на нејзиниот татко- „мојот живот пројде“

Помладата ќерка на легендарниот српски пејач со македонско потекло Џеј Рамадановски не може да се помири со смртта на својот татко...
Познати

Не збореа со години: Познатиот пејач кој му е зет на Џеј чекаше 10 дена за да го сподели ова видео, па фановите не ги штедеа зборовите!

Пејачот Адил Максутовиќ кој е во брак со ќерката на легендарниот пејач Џеј Рамадановски, Ана Рамадановски објави емотивно видео и порака...
Познати

Зборовите што му ги говореше додека се гушеше низ солзи се уште одѕвонуваат во ушите на сите- еве што му порача ќерката на Џеј

Легендарниот пејач Џеј Рамадановски, вчера беше погребан во „Алејата на заслужни граѓани“ во Белград, а тоа е и според барањето на...
Познати

ГО ПОКРИ ЛИЦЕТО СО ЦРНО: Цеца едвај стоеше на нозе додека се погребуваше Џеј, а од нејзиниот изглед ќе ве полазат морници (ФОТО)

Денеска беше погребан Џеј Рамадановски кој почина во неделата на 6 декември од срцев удар. Меѓу бројните колеги денеска во алејата на...
Познати

ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА И СЕГАШНАТА ДЕВОЈКА НЕ СЕ ДЕЛЕА ОД КОВЧЕГОТ- Погребан Џеј, меѓу нив и познатиот пејач кој му е зет а беа скарани!

Легендарниот српски пејач Џеј Рамадановски денеска беше погребан во алејата на великаните на гробиштата во Белград. Семејството не...
Познати

Целото семејство е гневно- ќерката на Џеј бесно се огласи до сите, ја спомена и Македонија: Оставете не на мира (ФОТО)

По контроверзните текстови во медиумите дека семејството на легендарниот пејач со потекло од Ресен Џеј Рамадановски има проблем околу...
Познати

На ова никој не се надеваше: Семејството поделено на две страни- проблемот не го решија, па затоа еве како се решија да го погребат Џеј

Легендарниот фолк пејач Џеј Рамадановски ќе биде погребан утре во алејата на заслужните граѓани во Белград. Семејството на пејачот...