дрон

Пронајдени се 29 резултати на тема „дрон“
Вести

ВИДЕО: Снимките со дрон говорат за ужасниот земјотрес што ја погоди Турција – Бројот на загинати се искачи на 27 лица, а потрагата по преживеани се уште трае

Спасувачките екипи во турскиот пристанишен град Измир пребаруваат низ урнатините на паднатите згради трагајќи по преживеани од силниот...
Вести

Скопје град на духови- ретка видео снимка од главниот град за време на најдолгиот полициски час во историјата на државата (ВИДЕО)

Пандемијата со коронавирусот низ целиот свет ги остави едни од најпознатите градови со празни улици, а истото се случува и во нашата...