драмски театар

Пронајдени се 47 резултати на тема „драмски театар“
Култура

Синот на Сабина Ајрула Тозија: Начинот на Драмски за испраќање е навредлив, мајка ми заслужува повеќе од хипи-смотра низ банална “благодарност“ и “чаша тиквешко“

Недостоен и навредлив. Вака синот на актерката Сабина Ајрула Тозија го опишува настанот за денеска на кој Драмскиот театар ќе им се...
Култура

Драмски театар заслужи Ѕид на срамот: По чинот на непочитување на покојниот Ристо Стефановски, сега имаат нова замисла – се огласија и од семејството на великанот

Драмски театар покажа големо непочитување на ликот и делото на Ристо Стефановски, а како тоа да не беше доволно, наместо достоинствено...
Култура

СРАМ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ТЕАТРИ: Ниту комеморација не направија за човекот кој го создаде Драмски, Ристо Стефановски заслужи почит!

Драмскиот театар во Скопје со еден Фејсбук статус се “потруди“ да го испочитува ликот и делото на човекот кој е најзадолжен за постоењето...