дома

Пронајдени се 23 резултати на тема „дома“
Занимливости

Станал од кревет, паднал и се повредил: Судот одлучил во негова корист за повреда на работа од дома

Германскиот суд пресуди дека човек кој работи од дома и се лизга на пат кон своето биро на неколку метри од креветот, може да бара осигурување...