Доктори

Пронајдени се 50 резултати на тема „Доктори“
Вести

Мицкоски: СДСМ не ги брани лекарите, се брани себе за неорганизираниот здравствен систем, за доцнењето на вакцините

Разбирам дека во СДСМ има многу проблеми, разбирам и дека немаат резултати со кои ќе се пофалат, но не ја разбирам нивната потреба со...
Вести

Доктор Јукиќ: Нема ништо од 250-те вработувања на млади доктори кои ги најави Филипче во јануари, моите колеги немаат здравствено, ниту се редовно платени- огромно потфрлање

Доктор Миралем Јукиќ од Здружението на специјализанти и млади доктори вечерва на „Топ тема“ во Телма телевизија истакна дека мининистерот...
Вести

Мицкоски по средба со докторите кои се борат против КОВИД: Од се е под контрола, дојдовме до 3000 загубени животи, чиста неспособност

– Денеска имавме ете еден би рекол многу конструктивен состанок кој што за жал или би рекол трибина ја свикавме поради неубав јубилеј,...
Вести

Стекнатите знаења и размената на искуство во време на КОВИД 19 немаат цена: Се одржа најголемиот он-лајн настан за континуирана медицинска едукација

Заврши досега најголемиот одржан он-лајн Конгрес на лекари во земјава кој се одржа од 10-ти до 21-ви номеври. На овој едукативен медицински...
Вести

Докторите порачуваат: Неуморно се бориме за здравјето и животот на сите пациенти – Придржувајте се до препораките само така ќе излеземе победници во оваа битка

Во денешното видео обраќање, докторите Милена Стевановиќ, Дејан Докиќ, Калина Гривчева-Старделова, Илир Демири, Ирена Рамбабова Бушљетиќ,...