Добрила Кацарска

Пронајдени се 48 резултати на тема „Добрила Кацарска“
Македонија

Здравковски: Кацарска е ангел чувар на Зоран Заев, помага секогаш кога ќе му загусти, а потоа добива награда

На денешната седница на Собранието на Република Македонија се обрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Здравкоски кој се осврна...
Вести

Мисајловски: СДСМ  сака да ја награди Кацарска  бидејќи таа беше дел од приказната за промена на уставното име на Република Македонија

Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на денешната собраниска расправа за избор на уставен судија...
Вести

Пренџов: Кацарска е идеален кандидат бидејќи токму такви судии му требаат на Заев-судии кои ќе ги спроведуваат неговите одлуки

На денешната собраниска расправа за именување на сyдијката Добрила Кацарска за уставен cудија, пред пратениците се обрати пратеникот...
Вести

Стаменковска-Трајковска: Ние како пратеници не добивме официјално податоци за Кацарска и ги бараме на Гугл,  а Гугл дава се негативни коментари

Зошто баш таа личност, Добрила Кацарска е најпогдна за вршење на оваа висока функција, судија во Уставниот суд, со висока плата и слично....
Вести

Лефков: По изјавата на обвинителката Стефанова дека Кацарска влијаела врз одлуки, таа требаше да биде разрешена и да се поведеше постапка, а не овде да ја имаме како предлог за уставен судија

-Апсурдно е при избор на уставен судија да немаме апсолутно никакво образложение ниту аргументирање. Тие што ја предлагаат Добрила...
Вести

Јаулески: Да ја предложиш Кацарска како уставен судија е како да вработиш крадец да го чува трезорот на Народна банка

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, на денешната собраниска седница во врска со точката на дневен ред предлогот Добрила Кацарска...
Вести

Силјановска Давкова: Не смее да се дозволи синонимот Кацарска судство да стане синоним за Кацарска уставно судство

Гордана Силјановска Давкова, Пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница зборуваше за поставување на Добрила Кацарска...
Вести

Стојаноска: Со поставување на Кацарска за Уставен судија значи дека ќе продолжи мешањето на власта во судската власт

Пратеничката Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ на денешната собраниска седница нагласи дека...
Вести

Панова: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите можности согласно Уставот, закон и Деловникот за да го спречи изборот на Кацарска за Уставен судија

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите можности согласно Уставот, закон и Деловникот за работа на Собранието да го спречи...