дино мерлин

Пронајдени се 25 резултати на тема „дино мерлин“
Познати

ПОСЛЕ 32 ГОДИНИ ДИНО МЕРЛИН ОТКРИЛ КОЈ ХИТ И ГО ПОДАРИЛ НА ЦЕЦА – нема човек кој не ја знае оваа песна, а Аркан за време на војната го нарачал токму од него! (ВИДЕО)

Дино Мерлин во една прилика раскажал како настанал најголемиот и најпознат хит на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ. Тој вели дека...
Познати

ОД БЕЛГРАД ЌЕ СИ ЗАМИНЕ СО МИЛИОНСКА СУМА ЗА ТРИ ЖИВОТИ – еве колку ќе заработи Дино Мерлин од распродадените четири концерти оваа есен, се бараат петти и шести

Дино Мерлин ја распродаде белградската Штарк Арена за 18, 19 и 21 ноември 2023 година, а останаа уште неколку места за распродажба и на четвртиот...
Познати

ДАЛЕКУ ОД ЛУКСУЗНА ВИЛА И ЗЛАТНИ ПОРТИ – Дино Мерлив со децении живее во најстарото маало на Сараево, соседите му дишат во врат (ФОТО)

Иако може да си дозволи да живее каде што ќе посака и да има вила каква што тој сака, сепак Дино Мерлин не ја менува својата стара адреса. Легендарниот...
Познати

ОВА Е СИНОТ НА ДИНО МЕРЛИН: Се школувал во Турција и Германија, работи со татко му а никогаш не се појавува во јавност (ФОТО)

Дино Мерлин, кој неодамна откри дека земјотресот ја уништил неговата куќа во Загреб, покрај бројните хитови и успешната кариера, се...
Музика

Била слепа и во инвалидска количка: Најголемиот хит на Дино Мерлин крие тажна љубовна приказна која ќе ви го скрши срцето

Познатиот балкански пејач зад себе има милион хитови, но една песна која на повеќето им е добро позната крие тажна приказна зад себе. Станува...