димитар ковачевски

Пронајдени се 420 резултати на тема „димитар ковачевски“
Вести

За Мицкоски предлогот е неприфатлив: Ако Ковачевски каже „НЕ“, ќе се повлечам од барањето за предвремени избори

Средба од информативен карактер на која Ковачевски практично го презентираше сето ова кое изминативе денови го слушаме во јавноста. Вака...
Вести

Стојаноски до Ковачевски: Македонскиот работник врзува едвај крај со крај, дали власта ќе го прифати барањето на ССМ за линеарно покачување на платите?

Бојан Стојаноски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница за поставување пратенички прашања упати пратеничко...
Вести

Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, истакна дека со ребалансот на Буџетот за 2022 година кој очекува наскоро да го изгласа Собранието...
Вести

Милошоски го покани Ковачевски на Комисија за надворешна политика да се дискутира за последниот предлог со Бугарија

Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница за пратенички прашања упати прашање до Ковачевски каде го запраша дали...