дик

Пронајдени се 281 резултати на тема „дик“
Вести

Даштевски: ДИК ги чека измените на законот за да почне со набавката на фингерпринт апаратите, ќе бидат потребни 4,000 уреди за спроведување на гласањето

Претседателот на Државната изборна комисија во гостување на „Утрински брифинг“ утрово посочи дека во тек е анализа на техничките...
Вести

Даштевски: Набавка на апарати за отпечатоците не може да се реализира затоа што МВР во врска со ова има спорни одредби

Претседателот на Државна изборна комисија Александар Даштевски, во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за набавка...