деве баир

Пронајдени се 25 резултати на тема „деве баир“
Вести

(ВИДЕО) Бугарски пратеник објави снимка од приведувањето на бугарските државјани на „Деве Баир“ кои се обиделе да ги нападнат полицајците

На снимката може да се види како неколку бугарски државјани се приближуваат кон полицајците, иако предупредени да не го прават тоа,...
Вести

Арсовски: Заев направил кривично дело кога се јавил кај Виолета која е партиски војник на СДСМ, тогаш немало одлука на влада

Од прв до последен во Влада на чело со Заев, сите до еден лажат. Пред само 2 дена кога излезе скандалот дека Заев лично ѕвонел да се пропуштат...
Вести

Владата срамно го прикрива Заев, МВР молчи: Кој и што имало во возилата за кои премиерот ургирал да влезат во Македонија?

Телефонскиот повик на премиерот Зоран Заев со кој тој ургирал на граничниот премин Деве Баир да се пропуштат возила, Владата срамно...