демир капија

Пронајдени се 38 резултати на тема „демир капија“
Општини

МОЛКОТ СЕ КРШИ – ПРЕДИЗБОРЕН МАСАКР НИЗ МАКЕДОНИЈА: Лице блиско до градоначалникот врши пoткyп во Демир Капија

Доцна вечерва поткуп регистриран и во Демир Капија, каде лице блиско до градоначалникот е снимено како дели поткуп. Се работи за Роберт...
Хроника

Истепал 20 годишно девојче, а потоа се пресметал со две други лица – драмата се случувала среде ноќ, еве ги деталите

Дваесетгодишна демиркапијка пријавила во полиција дека тајно утрово била физички нападната од триесетгодишник, кој потоа учествувал...
Останати спортови

Демиркаписките кајакари со освоени неколку први места на државното јуниорско првенство во кајак на дива вода-слалом

Демиркаписките кајакари освоија неколку први места на државното јуниорско првенство во кајак на дива вода-слалом, кое денеска се реализираше...