делчево

Пронајдени се 56 резултати на тема „делчево“
Општини

Македонското знаме како партал се вее во центарот на Делчево – Понижувањата врз чувствата на делчевските граѓани никако да престанат

На јарболот во центарот на Делчево кој што треба да го краси Македонското државно знаме веќе неколку денови на понижувачки начин, испокинато...
Вести

Крвава тепачка меѓу социјалдемократи во Делчево: Повредениот молчи под притисок, насилникот и полицијата не одговараат на прашања

Крвав инцидент во Делчево. Жестока тепачка се случила вчера каде главните улоги ги имале членови на СДСМ од овој град. Како што објави...
Вести

Јанушев во Делчево: Ги слушаме проблемите и земаме обврска како ВМРО-ДПМНЕ да понудиме решенија за истите во изборната програма

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, денес е во посета на Делчево, каде продолжуваат разговорите за „Обнова на Македонија“. -Имавме...
Општини

Ова место е благословено од Бога: Убавината на манастирот Св.Богородица – Балаклија во Делчево е надалеку позната

Св. Богородица Балаклија е манастир во близина на Делчево на оддалеченост од 1.5 км од градот, и е еден од најрепрезентативните верски...
Општини

СКАНДАЛ: Градоначалникот на Делчево истури четири камиони градежен шут пред приватна компанија за да се одмаздел! (ВИДЕО)

Вистински скандал предизвикал утринава градоначалникот на Делчево, Горан Трајковски, откако наредил четири камиони полни  со градежен...
Занимливости

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Во македонскиот град со многу професионални возачи на камиони заминаа по невестата со Скании (ВИДЕО)

Камерата на „Делчево 365“ изминатиот викенд забележа невообичени сватови во Делчево, кои по невестата заминаа со десетина камиони –...