деца

Пронајдени се 175 резултати на тема „деца“
Познати

Домот обвиен во тага, семејството во црно: „Ќе ти се придружам еден ден за да остариме заедно“, последен поздрав за Шабан (ФОТО)

Семејството на Шабан Шаулиќ се уште е во шок по трагедијата која ги снајде. Од својот сопруг и татко се опростија и неговите деца и сопруга...
Вести

Орбан се бори со белата чума: Семејствата со најмалку две деца ќе добијат субвенции за куќа, автомобил и уште нешто

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, најави денеска нови субвенции за сите жени кои се мажат пред 40-тата година, како и нови погодности...
Регион

Нови детали за грозоморното убиство во регионот: Монструмот си ги убил децата, а тој живеел уште 30 часа и ја барал сопругата

Триесет и седум годишниот Адмир Совиќ кон половината на декември минатата година ги уби своите три деца, а потоа се обеси во куќата,...
Познати

Ја запознавме во серијата „Руби“, а денес е мајка на пет дечиња: Погледнете го нејзиното прекрасно семејство (ФОТО)

Сигурно се сеќавате на преубавата Марибел позната од серијата „Руби“. Актерката Жаклин Бракамонтес, неодамна стана мајка. Таа сега...