дебар

Пронајдени се 182 резултати на тема „дебар“
Вести

Жителите на Луково го блокираа патот Струга-Дебар: Во сообраќајка настрадало едно лице, бараат соодветна патна сигнализација (ФОТО)

Жителте на струшко Луково денеска попладнево еден час го блокираа патниот правец Струга-Дебар, а причината за тоа е тешка сообраќајна...
Хроника

Угостителски објект во Дебар не ги почитувал мерките против коронавирусот – 23 годишниот сопственик сега ќе зажали за грешката

На 15.05.2021 во периодот од 22.00 до 24.00 часот, од страна на полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи и Полициска...
Хроника

16 дебарчани правеле забава во викендица покрај Дебарското езеро, па дошла полиција- еве каква казна заработија сите до еден!

Сопственик на викендица, лоцирана на брегот на Дебарско Езеро и негови пријатели заработија кривични пријави поради непочитување на...