дафина стојановска

Пронајдени се 17 резултати на тема „дафина стојановска“
Вести

Стојановска: Приватниците и бизнисмените се оставени без помош од државата кога токму државата треба најмногу да им помогне

Носителката на листата во Шестата изборна единица од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска со дел  од кандидатите за пратеници...
Вести

Стојановска го спореди владиниот закон за обвинителство со торбата „Луј Витон“, полна со пари, која власта се уште не ја пронајде каде е (ФОТО)

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на својот Фејсбук профил сподели статус и фотографија од Собранието на Република Македонија...
Вести

Стојановска: Една од најубавите општини во западна Македонија е сосема заборавена, нема ниту еден крупен капитален проект

Една од најубавите општини во западна Македонија, но за жал полни две години е заборавена од локалната власт а веќе трета година како...
Вести

Стојановска: Заев го прекрши законот затоа што го изгласа прашањето во парламент без законот да биде објавен во службен весник

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Јовановска-Стојановска во гостувањето во емисијата „Референдум“ на МТВ телевизија рече дека прашањето...