дафина стојаноска

Пронајдени се 202 резултати на тема „дафина стојаноска“
Вести

Стојаноска: Како и со Ковид-19, така и со мајмунските сипаници власта се однесува неодговорно и го загрозува здравјето и животите на граѓаните

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо...
Вести

Стојаноска за опожареното возило на пратеникот од Прилеп: Власта удира врз народните избраници, криминалците на СДСМ живеат без гајле

Мафијата на власт губи контрола. Македонија стана дувло на криминалци и заложник на мафијашите и подземјето контролирани од Оливер...
Вести

Стојаноска до поддржувачите на Францускиот предлог: Вие кои сметате дека е најдобар, единствен и последен, тој ќе направи невиден геноцид врз македонскиот народ

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска од денешната седница на која втор ден се дискутира за владините заклучоци по однос на...
Вести

Стојаноска: Власта со шверцување на законот за судии и јавни обвинители имаше цел да се обезбеди да не одговараат во иднина за тоа што досега го направија

Морам да ја споменам онаа анкета која и американската амбасадорка ја обелодени дека довербата во судството е само 8% и неизбежно е да...
Вести

Стојаноска: Никогаш нема да стигнеме до рамноправна членка во ЕУ, секое отворање на поглавје ќе биде условувано од Бугарија

Власта викаше дека идентитетот е бетон, дека и јазикот е заштитен. Во договорот со Бугарија не стои јазикот на Република Македонија,...
Вести

Стојаноска: Ковачевски и Османи ја доведоа состојбата до свршен чин, за што ќе се консултираат кога од изјавата на Макрон гледаме дека кажале ќе прифатат?

Дојдени сме до тој свршен чин за кој ВМРО-ДПМНЕ предупредуваше уште од 2017 година и не знам за какви консултации мислат, Османи и Димитар...
Вести

Стојаноска: Џафери се изживува со пратениците, недолично довикува и го злоупотребува микрофонот на претседателското место

Пратеничката Дафина Стојаноска на денешната седница на Собранието на Република Македонија за интерпелација на спикерот Талат Џафер...
Вести

Стојаноска: Јавното обвинителство да реагира, бараме да се симне имунитетот на Адеми и да одговара за насилството во законодавниот дом

Вчера бевме сведоци на уште едно самоволие и насилство на владеачкото мнозинство во Собранието. Вчера на комисијата за европски прашања...
Вести

Стојаноска: Изгласан законот за земјоделство и рурален развој со помош на ВМРО-ДПМНЕ, без опозицијата тоа немаше да се случи

Пратеничката Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека денеска во собранието се изгласал законот за земјоделство...
Вести

Стојаноска:СДСМ го кочи носењето на Законот за земјоделска поддршка затоа што немаат пари во буџетот, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи овој закон

Пратеничката Дафина Стојаноска на денешната собраниска седница зборуваше за работата на Собранието односно како се свикуваат и закажуваат...
Вести

Стојаноска: Единствен излез од оваа ситуација е распуштање на парламентот и распишување на предвремени парламентарни избори

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се присутни во собранието, расправаме по секоја точка, се пријавуваме за збор, и реплики, вели Дафина Стојаноска,...
Вести

Стојаноска: Владејачкото мнозинство вчера влезе во ќорсокак, не поминуваат веќе ниту итроштините на Џафери, народот бара одговорност од оваа Влада

„Што се однесува до Талат Џафери и неговите итроштини и тие се веќе истрошени. Вчерашниот ден е голем дебакл најпрвин за него. Бидејќи...