дафина стојаноска

Пронајдени се 149 резултати на тема „дафина стојаноска“
Вести

Стојаноска: Шилегов се задолжува 70 милиони евра, а Владата со економските пакети на народот му нуди милостина- се профитира на сметка на народот

Власта сега се задолжува со 70 милиони евра за проект којшто Шилегов имал три ипол години за да го реализира, а не сега пред крајот на...
Вести

Стојаноска: Судските институции мора да постапат во случајот со набавката на кинеските вакцини преку фантом фирма за кој се обелоденија документи за провизии

Дафина Стојаноска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието вечерва во „Само вистина“ во Канал 5 телевизија,...
Вести

Стојаноска до Каевски: Правдата што ја ветувавте ја нема никаде во Рекет, Мафија, Рашковски, Дака и многуте тендери на Филипче

-Ние имаме наназад во време на вашето владеење мноштво на скандали, Рекет 1, Рекет 2, Мафија1, Мафија2, Рашковски, Дака, многуте тендери...
Вести

Стојаноска: Наместо да ги обвинуваат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ да седнат и да изработат проект за нов Клинички центар

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ е за нов Клинички центар но само со изготвен проект, а не со физибилити студија од 35 страни. Наместо...
Вести

Стојаноска: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати државјанство да се стекнува по пат на сведоштво, тоа го нема никаде во светот

На сите ни е јасно дека мнозинството на Заев функционира како што самиот Заев функционира, сите го научија дека со уцена и „на ти – дај...
Вести

Стојаноска: СДСМ сака тивок народ и замолчена опозиција, тоа нема да го добијат – за нивниот криминал мора да се зборува

За СДСМ е најдобро ова Собрание да биде тивко. Да ја замолчат опозицијата, да бидеме статисти, од нас тоа нема да го добијат. Статист во...
Вести

Стојаноска со Мисајловски во посета на Чаир: Единствено и најреално решение е само оставка на овие криминалци и недомаќини

Со потпретседателот Владо Мисајловски денес ја посетивме општина Чаир. Разговаравме со луѓето и споделивме со нив размислувања и идеи...
Вести

Стојаноска по посетата на жителите на Ѓорче Петров: На предвремените парламентарни избори народот ќе ја казни актуелната власт

Денеска како што знаете со потпретседателот  на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски сме во посета на Ѓорче Петров заедно и со колегата Бојан...
Вести

Стојаноска: Правдата за Мијалков донесена под притисок на јавноста, времето ќе покаже какви се договори има Заев-Мијалков

Го поздравуваме секој чин кој значи спроведување на правда, вклучително и оваа пресуда. Лошо е што поради криминалите на Мијалков во...
Вести

Стојаноска:За 24 часа Заев смени став, се плашеше од многу вакцини, а потоа дал налог за набавка на истите, а починати има повеќе од 3.000!

На лагите на Заев им нема крај. Ама токму тие лаги, таа неспособност и незаинтересираност на Заев и Филипче чинат животи. Заев е единствен...