црква

Пронајдени се 119 резултати на тема „црква“
Вести

„Голем ден за нашата света Македонска Православна Црква“: Мицкоски покажа визионерство, бараше единство и покрај сите напади

Патријархот Порфириј по денешното сослужување на заедничка литургија со арихиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан во Соборниот...
Вести

Засега нема поскапи свадби, крштевки и погреби во Скопје и Охрид – само битолчани ќе го почувствуваат поскапувањето

Македонската православна црква-ОА нема генерална политика на унифицирање на цените за верските услуги, туку епархиите сами ги утврдуваат...