честитка

Пронајдени се 57 резултати на тема „честитка“
Вести

Чулев со честитка по повод 11 Октомври: На овој ден се слави пожртвуваноста на македонскиот народ за слобода и за создавање на самостојна и независна држава

На сите граѓани им го честитам денешниот државен празник, Денот на народното востание на македонскиот народ – 11 Октомври. На овој...
Вести

Мицкоски: Илинден е носечкиот код врз кој почива македонската држава, борбата за слобода е константа и таа продолжува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати честитка до македонските граѓани по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден. -Илинден...
Вести

Мицкоски: Македонија била и ќе биде земја во која почитта и меѓусебното разбирање биле мостови кои ги поврзувале луѓето

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својата фејсбук страница напиша статус во кој им го честита верскиот празник...
Вести

Чулев: Да бидеме мудри, сочувствителни, кооперативни истрајувајќи и победувајќи го премрежието со кое што човештвото се соочува

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев до припадници на Министерството за внатрешни работи и до сите граѓани упати видео-порака...
Вести

Пендаровски: Велигден да не потсети дека сега ни е потребна верба, храброст и трпение за да го издржиме овој тежок период

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска упати видео-порака до граѓаните по повод најголемиот христијански празник Велигден. -Денес...
Вести

Г.Г. Стефан: Христовото воскресение не’ потсетува да размислуваме за своите постапки и да се стремиме кон љубов, верниците да се молат во своите домови и срца

Празникот на Христовото воскресение не потсетува да размислуваме за своите постапки и да се стремиме кон добродетелен живот и кон љубовта,...
Вести

Мицкоски со честитка: Мир и благостојба на сите, Велигден е надеж за подобрите денови кои ќе дојдат, да се соочиме со предизвиците со верба за подобро утро

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати честитка по повод големиот празник Велигден до поглаварот на Македонската...