бура

Пронајдени се 37 резултати на тема „бура“
Вести

Чуден феномен во Мексико на кој жителите не можат да си поверуваат- во нанос од бура замрзна целиот град среде лето (ФОТО)

Шест предградија на мексиканскиот град Гвадалахара се прекриени со дебел слој на мраз откако градот го погоди силна бура со град. На...
Вести

Застрашувачко: Еве како изгледа ударот на бура во Хрватска, седнаа да испијат пијалак, а потоа се случи хаос (ВИДЕО)

Двајца пријатели од Хрватска, навистина соодветно облечени, се обидоа да направат речиси невозможна работа. Орканската бура кој беснееше...