британија

Пронајдени се 63 резултати на тема „британија“
Вести

МОРБИДЕН ТРЕНД СЕ ШИРИ ВО ЕВРОПА: Со инекции во нозете, рацете, грбот и рамена се напаѓаат луѓе во дискотеките, поголем дел од жртвите се девојки

Најмалку 53 лица тврдат дека имале гадење, вртоглавица, несвестица и дека не можеле да одат откако биле избодени на подиумот. Најголем...
Вести

Франција, Британија и Германија го предупредија Иран дека со збогатувањето ураниум ги поткопува преговорите

Велика Британија, Франција и Германија, дел од потписничките на меѓународниот нуклеарен договор со Иран од 2015 година, денеска го предупредија...