бомба

Пронајдени се 106 резултати на тема „бомба“
Регион

Драма во зградата на поранешната хрватска претседателка Колинда: Нејзина сосетка се забарикадирала во станот и се заканувала со бомба!

Во зградата на поранешната претседателка на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ се одиграла вистинска драма, за која таа дознала по телефон....
Вести

Њујоршката полиција не најде експлозив по дојавата за бомба во авионот на „Аерофлот“ на аеродромот „Џон Ф. Кенеди“

Њујоршката полиција не потврди присуство на експлозивна направа во авионот на руската компанија „Аерофлот“, што вчера од Москва слета...