боки 13

Пронајдени се 210 резултати на тема „боки 13“
Вести

Судењето за „Рекет“ продолжува со сведочење на обвинителката Стефанова. Ќе дојдат ли сега адвокатите на Јанева?

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Рекет“. Минатото рочиште се одложи поради отсуство...
Вести

„Никој не го ферма, додека не умре“-адвокатот на Боки 13 открива загрижувачки детали за неговата здравствена состојба

Бојан Јовановски никој не го ферма додека не умре еден ден, тврди неговиот адвокат Сашо Дуковски, кој во изјава за „А1он“ вели дека здравствената...
Вести

Боки 13 тврди дека е политички затвореник, па откри се за „Рекет“ и каде ги предал 7-те милиони евра- јавноста ја чека вистината

Вчера новинарот Бранко Героски објави нова колумна во која ги открива петте луѓе блиски на Заев што ја менаџирале аферата „Рекет“...