боки 13

Пронајдени се 402 резултати на тема „боки 13“
Вести

ГОСПОД КАЗНУВА, А НЕ ТИ: Драма во судницата, Боки 13 ја нарече судијката слуга на Заев – таа го исфрли надвор (ВИДЕО)

Бојан Јовановски-Боки 13 е осуден на девет години затвор. Јасна Мандиќ која беше заменик-претседателка на Меѓународен сојуз доби осудителна...
Вести

Боки 13: Стефан Богоев јас го направив градоначалник, а без главата Зоран Заев немаше да се случи ништо, тој за сè беше информиран!

На денешните завршни зборови првообвинетиот Бојан Јовановски вели дека поранешниот градоначалник Стефан Богоев тој го направил градоначалник. -Не...
Вести

Завршни зборови на суд: Боки 13 не можел да измами бизнисмен, а татко му заработувал од продажба на јаболки – тврди адвокатот

На денешните завршни зборови во кривичниот предмет „Меѓународен сојуз“ во Основниот Кривичен суд Скопје, адвокатот Сашо Дуковски...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозни тврдења дека Заев е главата на рекетот кој влијаел на правосудни органи, обвинителството уште молчи

Уште едно сведоштво дека Зоран Заев е капо ди тути капи на рекетот во Македонија, а обвинителството не мрда ни со мал прст. Миле Јовановски...
Вести

Николоски: Има целосна партизација на системот, затоа за некои лица од службите имаат секакви детали, ама за некои кои треба да се во затвор не знаат ништо

Во случајот со Рашковски, контролата во судството и обвинителството им измрда, тогаш се пресметуваа со Шекеринска и системот почна...