бојан јовановски

Пронајдени се 150 резултати на тема „бојан јовановски“
Вести

Кога Боки 13 ќе спомне функционер на СДСМ, судијката го прекинува: Тој, сепак, откри детали од комуникацијата со некогашните сопартијци

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 денес ги има своите завршни зборови пред судот во својата одбрана за случајот „Меѓународен сојуз“. Но,...
Вести

Јовановски нема да се брани додека не му биде вратен мобилниот, тврди дека таму има важни комуникации со политичари

Бојан Јовановски и неговиот бранител нема да ја даваат одбраната во случајот „Меѓународен сојуз“ се додека не му биде вратен мобилониот...
Вести

3aeв бил шеф на peкетapcката групација, тој одлучувал кој ќе оди во затвop, а кој нe- таткото на Боки 13 открива бомбacтични дeтaли

Премиерот Зоран Заев бил на чело на рекетарската шема во Македонија, тврди таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски во своето гостување...
Вести

Стоилковски: Забрчанец да одговори дали на дневна основа бил во комуникација со Боки, дали му давал насоки и линкови што да објавува

Вчера Бојан Јовановски, сопственик на медиум, според Зоран Заев провладин медиум, директно го именува Марјан Забрчанец, пет години главниот...