бесправно градење

Пронајдени се 12 резултати на тема „бесправно градење“
Македонија

Изградил викендица на државно земјиште без дозвола – поднесена кривична пријава против 37. годишен тетовец

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.А.(37) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација...